Personel Takip Sistemi

Personel Takip Sistemi


Personel Takip Sistemleri


Personel Kontrol Sistemi nedir?

Personel kontrol sistemi; Vardiyalı, vardiyasız, resmi, gayri resmi olarak personel ne zaman geldi ve ne zaman çıktı, personel ne kadar hakediş elde etti gibi sorularınızın tümüne cevap alabileceğiniz parmak izli sistemlerdir.

Personel kontrol sistemi ile personel yurt içinde yada yurt dışında olsa da, fark etmeden tek bir işlemle online personel kontrolü sağlanarak, işletmelerde zaman kaybını ortadan kalkacaktır.

Parmak İzi Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Parmakların uç bölgesi insan biyometrisine uygun olarak benzersiz olarak yaratılmıştır. Bu yapının aynısını yada bir benzerini hiçbir insanda bulunamayacağı için en güvenilir şifreleme yöntemi olarak kullanılır. Parmak ucu bölgesinde yer alan girinti ve çıkıntılardan meydana gelen bu yapı bir nevi biometrik haritaya benzer

Parmak izi okuma cihazları bu gitinti ve çıkıntıların birbirine mesafesini, kıvrımların açılarını ve belli noktaların birbirlerine uzaklığını algılayarak belli bir şifreleme algoritması oluşturur.
Bu algoritmaya dayalı olarak daha önceden cihaz içerisinde kaydedilen bir parmak izi tekrar cihaza okutulduğunda daha önce tanımlanan parmak izleriyle eşleştirme gerçekleşir.

Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır?

Giriş-çıkışın uygun olduğu bir duvara, turnike sistemi üzerine yahut kapı girişlerine takılan yüz tanıma terminallerine çalışan tüm personellerin yüzleri tanıtılır. Hangi yüz tanıma cihazından geçiş yapılacak ise tanıtılan yüzler network üzerinden hedef cihazlara kopyalanır. Yüzü daha önceden tanıtılmış personel yüz tanıma cihazına yüzünü okuttuğu anda cihaz onu tanıyarak yetki seviyesine göre giriş yahut çıkış saatini dahasonra personel takip sistemi programı tarafından istenildiğinde göndermek için kaydeder.

Şuan en yaygın ve sorunsuz sistemlerden olan personel yüz tanıma sistemi, temas olmadan çalıştığı için kolay kolay arıza çıkarmaz. Personelin yüzünün 3/5 i değişmiş, deforme olmuş, yahut gizlenmesi durumunda bile sorunsuz olarak çalışır.

Bu kategoride henüz ürün Yok.