Genel Seslendirme ve Acil Anons

Genel Seslendirme ve Acil Anons

Genel Seslendirme ve Acil Anons

Yangın veya herhangi bir acil durumda alarm mesajlarının iletimi veya genel amaçlı anons iletimi ile sürekli fon müziği yayınlaması amacıyla ileri teknolojinin gereklerini yerine getiren sistemlerdir. Yeni teknolojik binalardaki seslendirme sistemlerinde, hoparlör hattı zonlarını (linye) sürekli açık ve kısa devre konumunu izleyecek akıllı tipte süpervizyon modülleri ile donatılmaktadır. Hatlarda açık devre arızası olması durumunda, klasik sistemlerde arıza sinyali alınamamakta ve dolayısı ile hangi hoparlörlerin devre dışı olduğu anlaşılamamaktadır. Ana merkeze eklenecek Hat Süpervizyon Modülü ile hatlar kısa devre ve açık devre arızalarına karşı kontrol edilir ve merkezde bu arıza izlenir. Tüm hoparlör zonlarının sonuna Aktif Hat Sonu Dirençleri monte edilir.

Firmamız Seslendirme sistemlerinde Protec, ATEIS PENTON, ASL, EVAX, Meridian, Bosch ve Siemens firmalarının ürünleri ile hizmet sunmaktadır.

                    

Protec ve Ateis Dağıtılmış Matrix Sistemi

Protec ve Ateis dağıtılmış zeka yapısı altında toplanmış, EN BS-5839 ve EN54 standartlarına uygun bir Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi, karmaşık yapidaki binaları çok merkezli control için geliştirilmiştir. Bu sistem yapısında amplifikatör panelleri binalara dağıtılır. Amplifikatör panelleri duvar tipidir, aynı bir yangın alarm paneli gibidir. Panellin içinde acil durum bataryaları mevcuttur. Tüm paneller network altyapısı altında birbirleri ile haberleşir. Bu sistemin bir avantajı da lokal olarak anons kabiliyetidir. Her binada, o binaya ait lokal anons yapılabilecektir. Ayrıca merkeze tesis edilecek mikrofon ünitesi ile tüm binalara anons yapılabilecektir. Ayrı binalardaki ana panelden ise yine tüm binalara ayrı ayrı anons yapılabilecektir.

PA_Praesideo_KV_540x156.jpg


 

IDA8 system
IDA8CNetworkable PAVA system – CONTROLLER UNIT
IDA8SIDA8S Networkable PAVA system – SLAVE UNIT
IDA8SABNetworkable PAVA system – SLAVE UNIT – AB-zones
IDA8SLIDA8SL Networkable PAVA system – Slave unit – Low impedance
NET-CXATEIS Net Secured Audio Network Card
ATEÏS Studio 20ATEÏS Studio integrated operation software
DIVA8 System
DIVA8M Compact PAVA system – MASTER UNIT
DIVA8SCompact PAVA system – SLAVE UNIT
AMPLIFIERS
Digital Power AmplifiersDPA 4125 / DPA 4250
Sinewave Power AmplifiersSPA 2120 / SPA 2240 
Basic Power AmplifiersBPA 2120 / 2240 / 2480 
Battery Charger
SONAESCharger and monitoring unit - EN 54-4
Consoles & Accessories
PSS-XX Colour touch screen security paging console
CD-Touch XX Wallboxed Colour touch screen security paging console
PPM8-XX Table top microphone consoles for commercial usage
CD-8 XX Wallboxed security paging console
CD-16 XX Wallboxed security paging console
URGP32in Colour touch screen security paging console
 
 

BOSCH Praesideo Serisi

Yeniden tanımlanan kalite, esneklik ve güvenilirlik : Praesideo dünyanın ilk tamamen dijital genel seslendirme ve acil anons sistemidir. Sistemin benzersiz optik ağı, geleneksel sistemlerin sunamayacağı şekilde parazitsiz ses çıkışı, üst düzey yedeklilik ve sistem tasarımında tam özgürlük sağlamaktadır. Tamamen programlanabilir ve başka güvenlik sistemleriyle ara birim oluşturabilir. Praesideo kalitenin, esnekliğin ve güvenilirliğin sınırlarını yeniden belirler.
Sertifika : EN54-16 ve ISO 7240-16 standartlarına uygunluğu, bağımsız Alman kalite ve emniyet kuruluşu olan TÜV tarafından belgelenmiştir. Praesideo aynı zamanda, yapılan kapsamlı bağımsız testler sonucunda, ekipmanları, yazılımı ve üretimi için de TÜV'ün EN60849 ve IEC60849 uyum belgesini almaya hak kazanmıştır. EN 54-16 ve ISO 7240-16 standartları özellikle sesli alarm kontrol ve gösterge ekipmanlarının kullanıcılar, kurulumcular, halk ve itfaiye için, mümkün olan en iyi iletişimi garanti etmesini, benzersiz bir sistem ve denetim olanağı sunmasını sağlamaya yöneliktir.
 • EN54-16 ve ISO7240-16 standartlarına uygun, geleceğe yönelik sesli tahliye sistemi
 • Sistem tasarımında tam özgürlük sunan benzersiz optik ağ
 • Parazitsiz ses çıkışı
 • Üst düzey yedeklilik
 • Tamamen programlanabilir
 • Başka güvenlik sistemleriyle arabirim oluşturabilir
 • 28 adet dinamik olarak atanan dijital ses kanalı
 • Dijital mesaj yönetimi
 • Fon müziği (BGM)
 • Sınırsız sayıda bölgeye yayın yapabilme
 • Sistemin, kontrollerin, amplifikatör işleyişinin ve mikrofonların izlenmesi
 • Hoparlör hat bütünlüğünün ve hoparlörlerin ayrı ayrı izlenmesi
Sadeleştirilmiş konfigürasyon : Sistem yerel olarak ya da uzaktan, kolay konfigüre edilebilmesinin yanı sıra, hızlı değişiklik yapılmasına da olanak sağlar. Çeşitli sistemlerden gelen bilgileri izleyen özel kayıt yazılımına her yerden erişilebilindiğinden, tesis dışından izleme ve diagnostik olanağı sağlar.  
Sınırsız olanaklar : Bosch'un Praesideo sistemi açık arabirim temeline dayandığından, fonksiyonlarını genişletmek mümkündür. Bir grafik arabirim üzerinden gelişmiş denetim için bilgisayar bağlanabilir ya da sistemin daha fazla kullanıcı tarafından sezgisel şekilde yönetilmesine olanak sağlamak için dokunmatik ekran takılabilir. Söz konusu açık arabirim sınırlamaları ortadan kaldırdığından, entegrasyon olanakları neredeyse sınırsızdır.

BOSCH Plena Serisi
            
Genel seslendirme ve üstün sesin mükemmel uyumu

Plena Public Address Easy Serisi çok yönlü, güvenilir ve kullanımı kolaydır. Bosch’un kaliteye bağlılığını yansıtan Plena ürünleri, küçük ve orta büyüklükteki alanlar için ideal çözüm sunar. Çeşitli sistem öğeleri, hemen hemen her alana uyum sağlayacak şekilde birleştirilebilir ve uyarlanabilir: basit bir genel seslendirme sisteminden kapsamlı, özel çok alanlı konfigürasyona kadar. Plena Genel Seslendirme Sistemi Easy Line serisi, geleceğe hazır olarak tasarlanmıştır.
BOSCH Easy Serisi Bir güvenlik yatırımı olarak, hemen her türlü uygulamayla birlikte büyütülebilme güvencesi verir. Alanında dünya çapında önde gelen araştırma ve geliştirme uzmanı olan Bosch, üstün iletişim ürünleri ve hizmetleriyle dünyanın dört bir yanında tanınmaktadır.
 • Bölge etiketleme ve ayar göstergeleriyle kolay kullanım
 • Mükemmel ses ve konuşma için akıllı ekolayzır
 • Kutusundan çıktığı anda kullanılabildiğinden, eğitim gerektirmez
 • Şık Avrupalı tasarım
 • Gelecekteki genişletmelere açık mükemmel ürünler
Günlük kullanım için ideal : BOSCH Easy Serisi Kaliteli müzik ve yüksek ses netliği için akıllı bir tak-çalıştır çözümü olan Plena Public Address Easy Serisi konsepti, maksimum esneklik ve günlük kullanımlar için tasarlanmıştır. Esnek tek bölgeli veya iki bölgeli seçenekler sayesinde sistem, ses sistemi gereksinimlerine ve sesli anons özelliklerine bağlı olarak hemen hemen her alan için uyarlanabilir.
Kullanım kolaylığı BOSCH Easy Serisi Hiçbir eğitim gerektirmediğinden, ‘kutusundan çıktığı anda’ son derece kolay kullanılan bu çözüm, küçük ölçekli işletme sahiplerinin ve restoran müdürlerinin ilgisini çekecek. Tüm mekanda kaliteli ses çıkışı ile net ve anlaşılır genel seslendirme olanaklarından yararlanmak için tek yapmanız gereken hoparlörleri ve mikrofonu bağlamak. Ayrıca, üst düzey esneklik için uzaktan kaynak yönetimi konfigürasyonuna bir duvar paneli de ekleyebilirsiniz.
 
Artan ihtiyaçlara göre genişlemeye olanak sağlayan tasarım : BOSCH Easy Serisi Butiklerden daha geniş depo alanlarına kadar küçük ve orta büyüklükteki alanlar için uygun olan Plena Public Address Easy Serisi, sıradan tüketici ses ürün-lerine kıyasla daha fazla fonksiyona sahip kaliteli ve yükseltici bir çözümüdür. Mağazanın kendisi ve ayrıca bitişik depolar da dahil olmak üzere birden fazla alanı kapsamak mümkündür. Entegre duvar panelleri ve ayrı duvar paneli ses seviyesi kontrolü, kullanıcıların alanları ve ses seviyesini uzaktan kontrol etmesine olanak verir. Gerekirse, birden fazla çağrı istasyonu entegre edilebilir. Gelecekle uyumlu teknoloji faktörü, Plena Public Address Easy Serisinde önemli bir rol oynar. Güvenli bir yatırım olarak, hemen hemen her uygulama ile birlikte büyüyebileceğini bilmek güven vericidir.

Bu kategoride henüz ürün Yok.